הגר והגיור- ברכה או קללה

העם היהודי נחשב עם קטן מבחינת גודלו המספרי. במהלך ההיסטוריה הארוכה שלו במשך כ4000 שנה, הוא נכבש לא פעם, בשל מקומו הגאוגרפי והאסטרטגי, ונדרס תחת מגפי האימפריות הגדולות: בבל, אשור, יוון ורומא. הוא עבר פורענויות קשות גם בשל ערכי התרבות ורוח החירות הטבועה בו. הוא עבר סיכון ביטחוני קיומי כמה פעמים, עד שלבסוף הוא הוגלה סופית מארצו, הוא פוזר לכל עבר. חלק גדול ממנו אילו הם עשרת השבטים, הוגלה, איבד זהות ונעלם במזרח הרחוק. החלק הנותר- שני השבטים יהודה ובנימין, שהוגלה לפני כ2000 שנה, הצליח לשמור על זהותו ועל ערכי התרבות שלו, על אף הרדיפות הקשות ונשנות. השואה שהתרחשה בזמן מלחמת העולם השנייה, כלתה עוד שליש מהעם-6 מיליון יהודים. הנשארים- 12 מיליון מפוזרים בעולם. בתקופה המודרנית, נפתח חלון היסטורי, החלה להתהוות ישות יהודית בארץ ישראל. ב1948 קמה המדינה היהודית עם 600,000 יהודים אשר נאבקו על קיומם במלחמה עם ערביי המקום ועם צבאות ערב שבאו לעזרתם. היהודים הגיעו לניצחון חלקי ולהסכם על הפסקה הלוחמה.

מיד אחרי ההסכם המדינה פתחה את שעריה לאפשר עליה מסיבית של יהודים, עקורים מאירופה ופליטים מארצות ערב, ובהמשך גם עולים מברית המועצות. מספר היהודים במדינה הגיעה כיום לכ7 מיליון. המדינה נמצאת כל הזמן במאבק עם ערביי המקום הנלחמים בכל צורה אלימה ודיפלומטית בין לאומית להשיג מדינה לעצמם. זאת כשלב ביניים להגיע למטרה של חיסול המדינה היהודית. העמים האיסלמים מסביב נותנים גב, ככל שהם יכולים גם במלחמה לערביים המקומיים. כי כולם הם בעלי אותה מטרה, במאבק של העם היהודי ועמי האיסלם על השטח של מדינת ישראל המערבית. זהו מאבק שרק אנשים הזויים רואים בו אופק. המסקנה הברורה לכולם, וגם להזויים, שמצד אחד השקט מוקנה באמצעות ביטוי של כוח על כל מרכיביו. ומצד שני הדמוקרטיה היהודית של המדינה מותנית באמצעות ברוב דמוקרטי מוחשי של יהודים. אין אף יהודי אחד שחי במדינה שלא שש לקבל עוד עולה ועוד עולה יהודי. זאת אנו מוכיחים בקבלות הפנים הלבביות שעורכים ראשי המדינה בשדה התעופה כאשר קבוצה גדולה של עולים מגיעה ארצה. ברור ומובן לכולם שהעולים מביאים נכס ביטחוני ומשקל דמוגרפי חשוב ביותר.

העם היהודי הוא לא עם גזעי מבחינה אתנית, יש בו תערובת של הרבה עמים אחרים: מצרים,   מואבים, עמונים, מדיינים, פלשתים, חתים, אדומים ועוד ועוד: אסנת המצרית אשתו של יוסף, ציפורה המדיינית אשתו של משה, רות המואביה אשתו של בועז, אבי עובד, אבי אישי, ואבי דוד. בת שבע החתית- אשתו של דוד, ונעמה העמונית אשתו של שלומה אבי רחבעם יורשו. הורדוס היה צאצא של העם העמוני שהתגייר. כל מי שנכנס תחת כנפי האמונה היהודית הוא נחשב כאילו יצא ממצרים. והוא יהודי לכל דבר ועניין. עם ישראל נעשה עם קטן מבחינה מספרית בגלל כל הרדיפות הנוראות שפגעו בו במהלך ההיסטוריה הארוכה. אלמלא כך כי אז העם היהודי היה מגיע, מבחינת הערכות סטטיסטיות, לגודל של כ300 מיליון נפש. אין כל סיבה הגיונית שכלית או אמונית, שלא נרצה ונשאף לגדול ולהתחזק לנוכח המאבק על קיומנו בארץ וגם בפזורה. לנוכח כל הנתונים המובנים האלה הרי שאדם הרוצה להצטרף אלינו תחת כנפי היהדות וערכי התרבות היהודית, הוא בבחינת כוח בטחוני, כוח מציל כמי שבא לעזור ושיש לתת לו יד ולהקל עליו בכל צורה.

מכאן נובעת השאלה הקשה מדוע המדינה אינה עושה הכל כפי שמתחייב מבחינה ביטחונית מלאה ומאפשרת כל הזמן לאיזה מגזר דתי קיצוני לקחת אחריות מלאה על כל מהלך הגיור וההצטרפות לעם היהודי בכלל ובציון בפרט, הגיור הוא צעד ביטחוני בראש ובראשונה ולא דתי. ואם כבר למי שחושב דתי, אז הוא חייב להיות כפי שרוב העם דתי. ולא כפי שחושב איזה פלג קיצוני. נציגי הפלג הקיצוני הזה הרואים בגיור כפי שכתוב ב-יבמות מז, ששם אמר מי שאמר וכתב "קשים גרים לישראל כספחת". זו מחשבה והשקפת עולם של מי שחיי ורואה הכל בתוך כותלי ד' אמות, פשוטו כמשמעו. היהודים המכובדים שקיבלו אחריות לעניין הגיור ונוקטים צד הפוך ומזיק מהצרכים של המדינה, הם למעשה יורקים לתוך באר המים החיים של עם ישראל. אילו היו מופעים לפניהם היום: יוסף, משה, דוד ושלומה כדי להסדיר את ענייני הגיור לנשותיהם, הם היו במקרה הטוב נוקטים בחומרה שבחומרה עד צאת הנשמה או במקרה הפחות טוב הם היו זורקים אותם לכל הרוחות.

המדינה חייבת מחד גיסא ליטול, מבחינה ביטחונית, לידיה ולרשותה הלא דתית, ואפילו לעודד  כל פעולת גיור כדרך של גיוס לאומי, חשוב ורצוי מאין כמוהו. ומאידך גיסא לקיים מבחנים, לאחר לימוד כדי לקבל אסמכתה של יהודים, כדרך של קבלת רישיון נהיגה ותו לו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s