האלוהים אוהב ומעדיף את החילונים ולא החרדים

אחינו החרדים תשאלו מנין זה בא?

         העובדות המאמתות את רצון האלוהים:

עם ישראל התברך בשלוש דמויות גדולות אשר אלוהים בחר. הם קבעו את מקומו ואת גורלו של עם ישראל על פני ההיסטוריה האנושית                                                  

1)  משה רבנו- משה גדל בתחום בית פרעה במשך 40 שנה, התחנך ולמד את התרבות המצרית האלילית כאחד החרטומים במצרים. משה שגא כשהרג את המצרי והיה צריך לברוח ממצרים. בהמשך הוא פעל למען עמו "ביציאת מצרים" והקניית התורה לעמו במדבר סיני. אלוהים בחר במשה להציל את עמו ולא בחר באהרון אחיו שהיה שומר מסורת.

2) תיאודור הרצל היה עיתונאי רחב אופקים, למד בחדר עד גיל בר מצווה. ולאחר מכן באוניברסיטה בווינה. הוא נתפס לבעיית המצוקה של היהודים במזרח אירופה ונפגע מאנטישמיות שנתגלתה בפרשת דרייפוס. הוא התחיל לפעול קשה כדי לעורר את עמו מתרדמת הגלות וליצור את הצעדים הראשונים לקראת הקמת את מדינת היהודים.  אלוהים בחר בהרצל החילוני ולא ברב יהודה אלקלעי שניסה לעשות ולפעול כמעת אותו דבר 50 שנה לפניו.   

3) דוד בן גוריון- בנערותו למד בחדר ולאחר מכן בפעילות של התנועה הציונית בהמשך רכש ידע והשכלה רחבה אשר הכשירה אותו למלא את שליחותו המדינית. בבחרותו  עלה לארץ, פעל והקים מוסדות וארגונים לקראת ההתהוות של מדינה עצמאית יהודית, נאבק קשה מאוד עד להכרזת המדינה והצליח להביא לניצחונה הצבאי במלחמת העצמאות. בן גוריון היה חילוני למהדרין אך ספר התנ"ך לא מש מידיו.

4) הווה ידוע לכולם שהיזמה הראשונית ההתיישבותית להקמת המדינה נעשתה על ידי הפעילות של העליות הראשונות. יוזמה של עולים- בעיקר לא דתיים. וכן גם המשך של פעילות התנועה הציונית הייתה גם היא בעיקרה לא דתית.

מכאן אנו יכולים להבין שאלוהים סומך ותומך בדמויות בעלי ידע שכל ואופק רחב ולכן הוא בחר בהם להציל את עמו. ולא בחר בדמויות בעלי אמונה ותורה ולא משנה כמה הם שקועים וכמה הם עטופים בה. הבורא מעוניין בבריאה בהתקדמות של האדם, פירושו של דבר- בהשכלה ולא להישאר ביימי הביניים.

כל הנתונים והאמיתות האלה כנראה שהם לא ידועים לראשי  החרדים משום שהם חוששים מאיבוד "ממלכתם וצבאם" והם סוגרים את עצמם ודעתם בדלת "חומות של גטו". הם גם צריכים לדעת שאי נטילת חלק בחובות ובצרכי המדינה הם מובילים אותנו למאבק של שנאת חינם.

אברהם משה נוחם,

כל השותף לדעתי נא להפיץ את דברי בכדי שהם יגיעו למוחם של הנוגעים בדבר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s