האלוהים האדם וכדור הארץ (בנט – לפיד – גנץ – נתניהו)

בקשר בין האלוהים האדם וכדור הארץ, אני מבקש לציין כאן כמה משלבי ההתפתחות התובנה הידועים של המין האנושי ועל חלקו של העם היהודי בזה. העם היהודי משוכנע עמוק בתוך נפשו שהוא מושפע ומכוון על ידי כוח עליון. והוא גם מכיר בצורך שלו להנחיל את המסר הרוחני שלו של אחווה ושלום בין העמים. הפעילות העולמית להצלת כדור הארץ, מפני ההתדרדרות האקולוגית היא בנפשנו. לכן איננו יכולים לחמוק מליטול את מלוא היזמה. ולכן ממשלת ישראל חייבת להיערך לשם כך.

1) לפני כ- 252 מליון שנים, לפי דעת המדענים, החלו להתפתח על כדור הארץ, כמה מערכות של חיים. אחת אחרי השנייה. שלוש מערכות של חיים לא צלחו והושמדו כתוצאה מפגעי טבע.                                                                      

2) במערכת החיים הרביעית, של בעלי החיים הקיימת והנמשכת כבר מזה 66 מיליון שנים, חל בה פתאום שינוי רדיקלי ובלתי מובן מבחינת התיאוריה האבולוציונית. לפיה היא הייתה אמורה לפעול ולברוא אדם אלפי פעמים לאורך כל מיליוני השנים והיא לא פעלה. בפתאומיות של בריאת האדם ולא משנה באיזו דרך, ניתן להבין מכך, שהיא למעשה השפעתו של כוח בורא עולם. לפני  כ-100 אלף שנים, לדעת המדענים, נברא הבעל חי, בעל החשיבה הקדמון שמייחסים אותו לאדם.                                                              

 3)  רק לפני כ-4 אלפי שנים הופיע האדם "באור-כשדים" שקוראים לו אברהם- אבי העם היהודי והוא גם האדם החושב הראשון שגילה שיש אל- עליון מופשט וגדול מעל לכל האלילים, לשמש ולירח, כפי שנחשב אז כבעל הכוח העליון שסוגדים אותו בכל אזור ארם נהריים.                                                                                          

4) לפני כ- 3500 שנים הופיע האיש משה- המושיע והגואל של עם ישראל אשר היה משועבד  במצרים. משה גילה לעם ישראל את מלא ערכו הרוחני של האלוהים, נותן התורה לעם ישראל והעלה אותו לשלב תרבותי הרבה יותר גבוהה. אמנם אירועי יציאת מצרים נחשבים בעיני המאמינים כמעשה ניסים ואולם אם נראה ונמצא את הצד המעשי בכל שלב של כל אירוע ומן ההתחלה, אנו נגלה כמה הוא חריג ובלתי נתפס בהבנה. הצירוף והתזמון של כל אחד מן האירועים. יוצרת סינכרוניזציה מדהימה שיש בה השפעה אלוהית.                                                                                                      

5) לפני כ- 2000 שנים הופיע ישו היהודי. אשר תלמידיו העבירו את מושג האלוהים למה שזה נקרא היום העולם הנוצרי. וכחמש מאות שנים לאחר מכן הופיע מוחמד איש ערב אשר העביר וכפה את מושגו של האל לפי הבנתו על העולם הנקרא מוסלמי.                    

6) לפני כ-120 שנה העם היהודי היה בתהליך של טמיעה מואץ וללא ארץ משלו. והנה הופיעו באורח פלא שני מנהיגים, בנימין זאב הרצל ולאחר מכן דוד בן-גוריון אשר פעלו והצילו את עם ישראל בפעם השנייה מהתהליך של הטמעה ואיבוד הזהות. התהליך התבצע תוך כדי מאבק ארוך ועיקש באופן לגמרי בלתי רגיל והביא לבסוף להקמתה מחדש של המדינה היהודית. כאן אנו מגלים שכל התהליך מרגע נקיטת הצעד הראשון של הרצל ועד להכרזתה של המדינה על ידי דוד בן גוריון היה רצף של אלפי אירועים שהיוו חלק בהשפעה, כולל שואה ומלחמת העולם.  הסינכרוניזציה של כל תהליך הגאולה השנייה היא לא פחות מדהימה מזו הראשונה. עצם היווצרותו של התהליך ההיסטורי השני הוא מעיד על כך שהיעוד של עם ישראל חייב להמשך.                                    

7) הקמת המדינה היהודית היא בעצם התנאי המאפשר את המשך הפעילות שבקידום ובחזון היהודי. הנקודות האמורות לעיל נותנות לנו להבין שאם האלוהים ברא את האדם הרי הוא לא ברא אותו על מנת שהוא יחוסל חלילה תוך כדי הכחדה של כל מערכת החיים. אלוהים ברא את האדם כדי שיתמודד וימנע את השתלשלות הרעה. וזאת באמצעות המעשים תוך ניצול וקידום התבונה המתקדמת של האדם. כפי שפתח והנחיל אברהם בדרכו במעשיו ובמחשבותיו. כל הדברים הנאמרים כאן הם צריכים להיות ידועים ומובנים בעולם ואצל כל המאמינים ועל אחד כמה אצל בני ישראל. לכן מדינת ישראל צריכה, בין כך ובין כך בשילוב עם מוסדות האו"ם לקחת חלק פעיל ויוזם בשיפור האקולוגיה העולמית ובמאבק כנגד תופעות הטבע המזיקות. עליה למצוא אדם באיכות מתאימה  אשר יתחיל לסובב את הגלגלים, כמו הרצל בזמנו. באשר לעת הזאת ניכר שבנימין נתניהו הוא האיש  המתאים. לנתניהו יש הרבה זכויות ואולם בשטח הדיפלומטי הבין גושי אין שני לו. הוא ידע לנהל שיחות וקשרים עם ראשי המעצמות הגדולות. הכושר הזה הקנה לנתניהו דמות של פרסונה גרטה בעולם המדיני וממילא זה הוסיף מוניטין חשיבות ועוצמה למדינת ישראל. כמובן שצריך לקבל את הסכמתו לכך והוא צריך לצאת מהתנהגות הקטנונית ואגואיסטית של ונקיטת החרמות בנוסח ה"רק לא ביבי" שהוא סבל לא מעט מכך. הממשלה צריכה למנות אותו כסגן ראש הממשלה אשר יפעל מטעמה ובנוסף גם לקבל את הייצוג והסיוע של ארגון האומות המאוחדות. הוא צריך להכין את הצוות של האנשים המוכשרים מסביבו וביחד איתו גם להקים וגם לנהל, את המנגנון המורכב כדי להתחיל ולהריץ אותו בעולם. איחוד הכוחות הלאומיים של עם ישראל הוא צורך חיוני וקיומי כלפי פנים וכלפי חוץ לנוכח המצב ככמעט מלחמתי שבו אנו עוברים.

ועכשיו עוד הבהרה. ההושבה- על לשון המאזניים בבחירות לכנסת, של מפלגה דתית חרדית ולא ציונית, זה היה מעשה שגוי שמתפתח רע במשך השנים. זה היה כרוך ברכישת קולות בכנסת, בכסף ובוויתורים על גיוס חובה ובהגבלה של הגיור שהוא המסר של אי ספיגה ונבדלות תכונה המאפיינת מאוד את העדה החרדית. מצב זה הוביל לאנטגוניזם ולקרעים ושסעים בתוך החברה היהודית ולא פלא גם לשנאה נגד החרדים. להושיב מפלגה ערבית דתית ולא ציונית על לשון המאזניים כפי אשר נעשה לאחרונה- זה רע שבעתיים. זה עולה בכסף ובוויתורים של המדינה, על חוקי לאום ועל חוקים רגילים לשמירת הקרקע הלאומית, למניעת הכיפה של משילות חזקה נגד הנוהג של גנבה, נגד התפרעויות ונגד פוליגמיה ונגד חוק הנקמה שהובא מן המדבר הרחוק. בנט לא היה מעז לנקוט לצורכי בחירתו בצעד האחרון אלמלא הניסיונות שנתניהו עשה לפני כן לצרכיו.

לסיכום המנהיגים שלנו זקוקים לעוד הרבה תובנה בכדי לראות שצורכי המדינה קודמים על צרכי האגו האישיים האידיאולוגיים והפוליטיים. חייבים להגיע לממשל מוסכם של איחוד יהודי מלא בכדי שיאפשר לו משילות מלאה ללא הפרעה של המפלגות הקיצוניות. כדאי מאוד לשכנע את נתניהו לקבל את התפקיד המוביל בתחום האקולוגיה כצעד ראשון לאיחוד לאומי ללא הקצוות ולהתחיל לסייע בבנייתו של המנגנון הבין לאומי אשר יעסוק במלחמה לשימור ושיפור האקלים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s