יציאת מצרים- קריעת ים סוף

20170729_112923[1]
2002 שמן (244X 366 ס"מ)   קריעת ים סוף 
יציאת מצרים

בני ישראל, בבורחם ממצרים הגיעו לים סוף, הם הספיקו להגיע לים סוף וגם לחצות אותו ביבשה כתוצאה מרוח כדים שהבקיע את הים.

יש לזכור שמשה היה בן בית במדבר במשך 40 שנה והוא ידע את כל המבואות ויוצאות אותו. פרעה, אחרי היציאה של בני ישראל, נמלך בדעתו, והתחרט על כך שאפשר לבני ישראל לצאת ממצרים. הוא ארגן את צבאו, רכב הברזל ויצא לרדוף אחריהם, להשיגם ולהחזירם. צבאו הגיע לים סוף והחל לחצות אותו ביבשה, אולם הוא לא הספיק והים חזר, שטף וטבע את צבאו.

ספר שמות פרק יד'

-יט "וַיִּסַּע מַלְאַךְ הָאֱלֹהִים, הַהֹלֵךְ לִפְנֵי מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל, וַיֵּלֶךְ, מֵאַחֲרֵיהֶם; וַיִּסַּע עַמּוּד הֶעָנָן, מִפְּנֵיהֶם, וַיַּעֲמֹד, מֵאַחֲרֵיהֶם."

–  כ" וַיָּבֹא בֵּין מַחֲנֵה מִצְרַיִם, וּבֵין מַחֲנֵה יִשְׂרָאֵל, וַיְהִי הֶעָנָן וְהַחֹשֶׁךְ, וַיָּאֶר אֶת-הַלָּיְלָה; וְלֹא-קָרַב זֶה אֶל-זֶה, כָּל-הַלָּיְלָה."

–  כא" וַיֵּט מֹשֶׁה אֶת-יָדוֹ, עַל-הַיָּם, וַיּוֹלֶךְ יְהוָה אֶת-הַיָּם בְּרוּחַ קָדִים עַזָּה כָּל-הַלַּיְלָה, וַיָּשֶׂם אֶת-הַיָּם לֶחָרָבָה; וַיִּבָּקְעוּ, הַמָּיִם".

 

הפסוקים האלה המופיעים בטרם חציית העם את הים, הם בני 72 אותיות בדיוק כל אחד, הזימון של התופעה הזאת בכתובים מעלה את כותבי, הקבלה בספר הזהר, לייחס לפסוקים האלה משמעות נסתרת ורבת סוד. לכן באמצעות ערבובם מקבלים נוסחה (פורמולה) שמבליטה את עומקו של הסוד. הערבוב של האותיות נעשה ע"י חלוקת האותיות לשלשות בסך של 72 קבוצות כאשר הפסוק הראשון מתחיל מהאות הראשונה ומגיע אל הסוף של קבוצת האותיות, הפסוק השני מהאות האמצעית מתחיל מהסוף אל ההתחלה ואילו הפסוק השלישי מתחיל מהאות השלישית ונגמר אל הסוף של הנוסחה. עצם המעבר של בני ישראל את ים סוף אל החופש, מעידה על כך שים סוף הוא הגבול הטבעי בין מצרים לחצי האי סיני. מצרים וכוח הרב שלה כמעצמה שלטה לפעמים לאורך ההיסטוריה בדרך לאורך החוף הצפוני, הקרוי, Via Maris, הן כדרך מעבר והגנה והן כדרך מעבר לכיבושים בצפון. מכאן חשוב לדעת שבני ישראל במדבר סיני היו לא בשטח מצרים.

20170729_111805[1]
הנוסחה בספר זוהר

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s